ارکید چیست؟

ORCID یک سازمان غیرانتفاعی مستقل است که یک شناسه ثابت - یک شناسه ORCID - ارائه می‌کند که شما را از سایر محققان متمایز می‌کند و مکانیزمی برای پیوند دادن خروجی‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی شما به شناسه شما. ORCID در بسیاری از سیستم های مورد استفاده توسط ناشران، سرمایه گذاران، موسسات و سایر خدمات مرتبط با تحقیقات یکپارچه شده است. در orcid.org بیشتر بیاموزید.

چگونه و چرا شناسه های ORCID را جمع آوری می کنیم؟

این مجله شناسه ORCID شما را جمع‌آوری می‌کند، بنابراین ما و جامعه وسیع‌تر می‌توانیم مطمئن باشیم که شما به درستی شناسایی شده‌اید و با انتشارات (های) خود ارتباط دارید. این اطمینان حاصل می کند که ارتباط شما با کل کار شما در طول حرفه شما با شما باقی می ماند که روی دکمه «مجاز» در پنجره بازشو ORCID کلیک می‌کنید، از شما می‌خواهیم شناسه خود را با استفاده از یک فرآیند احراز هویت به اشتراک بگذارید—یا با ثبت نام برای شناسه ORCID یا اگر قبلاً دارید، با وارد شدن به حساب ORCID خود و سپس دادن اجازه ما برای دریافت شناسه ORCID شما. ما این کار را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که شما به درستی شناسایی شده اید و به طور ایمن به شناسه ORCID خود متصل شده اید. موارد خاص درباره ورود به سیستم بیشتر بیاموزید. مجله شناسه های تایید شده نویسندگان و نویسندگان همکار را در نمایه OJS و صفحه مقاله جمع آوری و نمایش می دهد. علاوه بر این، فراداده مقاله به طور خودکار به رکورد ORCID شما منتقل می‌شود و ما را قادر می‌سازد تا به شما کمک کنیم تا رکورد خود را با اطلاعات قابل اعتماد به‌روز نگه دارید. در شش راه بیشتر بیاموزید تا ORCID ID خود را برای شما کار کند!"

شناسه های ORCID کجا نمایش داده می شوند؟

برای تأیید اینکه شما از شناسه خود استفاده کرده اید و احراز هویت شده است، نماد ID icon ORCID را در کنار نام شما در صفحه مقاله ارسالی شما و در نمایه کاربری عمومی شما نمایش می دهیم نحوه نمایش شناسه ORCID بیشتر بدانید."