ارسال مقاله

برای ارسال مقاله نیاز به ثبت‌نام و ورود به سامانه است.

راهنمای نویسندگان

چک‌لیست آماده‌سازی برای ارسال مقاله

 

قبل از ارسال مقالات خود به "مجله دانش وتندرستی در علوم پایه پزشکی" (JKH)، نویسندگان باید اطمینان حاصل کنند که ارسال آنها با همه موارد زیر سازگار است. چندین مورد وجود دارد که نویسندگان باید بررسی، و در مقالات خود به آنها رعایت کنند. عدم رعایت این دستورالعمل‌ها می‌تواند منجر به بازگشت مقاله به نویسنده شود. برای اطمینان از رعایت این موارد، نویسندگان باید مراحل زیر را دنبال کنند:

 

 1. اهداف و دامنه JKH و مقالات اخیر منتشر شده را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که ارسال شما با اهداف و دامنه مجله سازگار است.
 2. یک نسخه تکی شامل صفحه عنوان و متن مقاله فراهم کنید.
 3. تمام صفحات را به ترتیب پیاپی شماره‌گذاری کنید، از صفحه عنوان شروع کنید.
 4. از قالب ارائه شده در راهنمای نویسندگان استفاده کنید که در منوی ارسال قابل دسترسی است.
 5. متن مقاله را برای دستور زبان، املای صحیح بررسی کنید.
 6. اطمینان حاصل کنید که فایل اصلی ارسال (بدون نام نویسندگان و به صورت ناشناس) در Microsoft Word باشد.
 7. پیش از ارسال، مقاله را به صورت ناشناس تهیه کنید.
 8. برای منابع، URL ها با DOI را فراهم کنید.
 9. تأیید کنید که مقاله قبلاً منتشر نشده است و یا در نظر گرفته نشده است (مگر اینکه در توضیحات به سردبیر توضیح داده شود).
 10. از ، متن تک فاصله با اندازه قلم 12 پوینت، به جای زیرخط، کلمات را کج چین کنید (و تمام تصاویر، شکل‌ها و جداول را در متن در نقاط مناسب قرار دهید.
 11. الزامات استیل و رفرنس نویسی مشخص شده در راهنمای نویسندگان را دنبال کنید، به خصوص در مورد فرمت endnote برای منابع.
 12. نام (های) نویسنده، وابستگی ها و اطلاعات تماس را درج کنید.
 13. اگر تحقیقات شامل افراد، مواد یا داده های انسانی است، باید طبق اعلامیه هلسینکی انجام شده باشد و توسط کمیته اخلاقی مناسب تأیید شده باشد. در همه مقالات گزارش دهنده چنین تحقیقاتی، باید یک بیانیه در مورد این اطلاعات درج شود.
 14. / تمام فرآیند ویرایش را تا پذیرش یا رد مقاله برای انتشار دنبال کنید. اگر نویسنده می‌خواهد فرآیند را قطع کند، باید با ارسال ایمیل به سردبیر برای لغو مقاله مطلع کند.
 15. متن مقاله را برای اشکالات املایی، دستور زبان و نشانه گذاری بررسی کنید.
 16. سیاست‌های مجله را در این راهنما بررسی کنید.

 

 

 

 1. آماده‌سازی ارسال

آماده‌سازی مقاله

برای اطمینان از رعایت الزامات دستورالعمل نویسندگان، لطفاً به دقت راهنمای نوشتن مقالات را دنبال کنید. عدم رعایت این دستورالعمل‌ها ممکن است منجر به بازگشت مقاله شود. مقاله شما باید با استفاده از Microsoft Word 2007 یا نسخه جدیدتر نوشته شده و باید به صورت فارسی با صفحات شماره‌گذاری شده، فاصله 2، با استفاده از فونت میترا 12 برای متن فارسی و فونت Times New Roman 9 برای متن انگلیسی باشد. حاشیه‌های مناسب با عرض 25 میلی‌متر باید در دو طرف هر صفحه در نظر گرفته شود.

مقاله شما باید شامل بخش‌های زیر باشد: صفحه عنوان، چکیده، مقدمه، مواد و روش‌ها، نتایج، بحث، تشکر و منابع.

صفحه عنوان

الزامات صفحه عنوان:

صفحه عنوان مقاله شما باید شامل اطلاعات زیر باشد:

- موضوع و دسته بندی مقاله

- عنوان مقاله

- نام و نام خانوادگی تمامی نویسندگان

- بالاترین مدرک تحصیلی تمامی نویسندگان

- وابستگی‌های تمامی نویسندگان (دپارتمان، مؤسسه، شهر، استان، کشور)

- نام نویسنده مسوول با آدرس تماس، شماره تلفن، پست الکترونیکی و شماره فکس

- عنوان کوتاه (کمتر از 40 کاراکتر)

این اطلاعات باید به صورت فارسی و انگلیسی درج شود. عنوان باید مختصر و قابل فهم برای خوانندگان خارج از حوزه باشد. در صورت امکان، از اختصارات و فرمول‌ها خودداری کنید.

علاوه بر این، صفحه عنوان باید شامل اطلاعات زیر باشد:

- منبع(های) حمایتی به شکل گرانت، تجهیزات، دارو یا همه آنها

- کد اخلاق در صورتی که مطالعه بالینی باشد

- تشکر، در صورت وجود. یک یا چند بیانیه باید شامل مشارکت‌هایی باشد که نیاز به تشکر دارند اما به تأیید نویسندگی منجر نمی‌شوند، مانند حمایت عمومی از سرپرست دپارتمان؛ تشکر از کمک فنی؛ و تشکر از حمایت مالی و مادی، که باید ماهیت حمایت را بیان کند. این موارد  باید در صفحه عنوان مقاله و نه در فایل مقاله اصلی درج شود.

- تضاد منافع هر نویسنده / همکار. بیانیه‌ای از روابط مالی یا دیگر روابطی که ممکن است در صورت عدم درج آنها در مقاله یا در فرم نویسندگان، منجر به تضاد منافع شود.

-  متنی مبنی بر اینکه که مقاله توسط تمام نویسندگان خوانده و تأیید شده است.

حتماً با یک ستاره، نویسنده مسوول که در تمام مراحل داوری، انتشار و پس از انتشار مقاله مسئول تماس است، واضحاً مشخص شود. اطمینان حاصل کنید که آدرس پست الکترونیکی داده شده و جزئیات تماس توسط نویسنده مربوطه به‌روزرسانی شده باشد.

چکیده مقاله

چکیده باید شامل عنوان کامل مقاله و متن چکیده باشد. برای مقالات اصلی، چکیده ساختاری با حداکثر ۲۵۰ کلمه لازم است. چکیده باید شامل مقدمه، روش‌ها، نتایج، نتیجه‌گیری و حداقل ۳ تا ۷ کلمه کلیدی انتخاب شده از فهرست عناوین موضوعی پزشکی (MeSH) باشد. چکیده باید مرتبط و دقیق با محتوای مقاله باشد. برای آزمایش‌های کنترل شده تصادفی، روش تصادفی‌سازی و معیار نتیجه اصلی باید در چکیده ذکر شود. از اختصارات غیر استاندارد یا نادر باید خودداری شود، اما اگر ضروری باشد، باید در اولین اشاره به آن‌ها در چکیده تعریف شوند. چکیده باید به طور خلاصه و واضحی بیان کند که هدف تحقیق چیست، نتایج اصلی چیست و نتیجه‌گیری‌های اصلی چیستند. بلافاصله پس از چکیده، سه تا پنج کلمه کلیدی برای ایندکس کردن باید درج شود.

مقدمه

 

مقدمه، کوتاه و بدون زیرعنوان، هدف، دامنه و پیشرفت‌های اصلی کار شما را به طور واضح بیان می‌کند. باید هدف و منطق تحقیق را خلاصه کند و بر اهمیت آن تأکید کند. مقدمه باید اطلاعات کافی برای تکرار تحقیق توسط یک پژوهشگر دیگر را فراهم کند، اما نباید به طور گسترده موضوع را مرور کند یا داده‌ها یا نتیجه‌گیری‌ها را شامل شود. بنابراین، مهم است که وضعیت فعلی تحقیق در مقدمه را با دقت بررسی کرده و به مقالات کلیدی ارجاع دهید. نویسندگان باید به طور خلاصه هدف اصلی کار را ذکر کرده و نتیجه‌گیری‌های اصلی را برجسته کنند

 

مواد وروش

 

این بخش باید شامل توضیحات دقیقی از طراحی تحقیق، اخلاق، و روش‌های آماری استفاده شده در تحقیق باشد.

- اخلاق:

تمام مقالات تحقیقی باید شامل بیانیه‌ای در مورد شیوه‌های اخلاقی و تأییدیه از یک کمیته اخلاقی باشند.

شرکت‌کنندگان انسانی: برای مطالعاتی که شامل شرکت‌کنندگان انسانی هستند، نیاز به تأییدیه از یک کمیته یا هیئت اخلاقی منطقه‌ای/ملی/مؤسساتی یا مستقل وجود دارد. همچنین باید اطلاعات رضایت‌نامه از شرکت‌کنندگان به دست آید و با اجتناب از استفاده از اطلاعات شناسایی در تصاویر یا متن، محرمانگی حفظ شود.

آزمایش‌های حیوانی: برای آزمایش‌های حیوانی، باید راهنمایی‌های مربوط به مراقبت و استفاده از حیوانات آزمایشگاهی از سوی مراکز یا شوراهای ملی تحقیقاتی رعایت شود و جزئیات مربوط به مواد بیهوشی و مسکن‌های استفاده شده باید ارائه شود.

- طراحی تحقیق:

 1. شرکت‌کنندگان:

فرآیند انتخاب شرکت‌کنندگان مشاهداتی یا آزمایشی (شامل کنترل‌ها) باید به طور واضح توصیف شود، همراه با معیارهای استحقاق و معیارهای استثناء استاندارد و توصیفی از جمعیت مورد نظر.

 1. روش‌ها:

روش‌های آماری باید به مراجعه به منابع معتبر مشخص شوند. روش‌ها و تجهیزات باید به طور واضح مشخص شوند، ( شامل نام و آدرس سازنده در پرانتز.) جزئیات کافی باید ارائه شود تا سایر پژوهشگران بتوانند نتایج را تکرار کنند. برای روش‌هایی که منتشر شده‌اند اما به خوبی شناخته نشده‌اند، توصیفات کوتاه و منابع باید داده شود. روش‌های جدید یا به طور قابل توجهی تغییر یافته باید توصیف و برای محدودیت‌های آن‌ها ارزیابی شوند. تمام داروها و مواد شیمیایی استفاده شده، شامل نام‌های عمومی، دوزها و روش‌های مصرف، باید به دقت بیان شوند.

به طور خلاصه، این بخش باید شامل توضیحات دقیق و جامعی از طراحی تحقیق، شیوه‌های اخلاقی و روش‌های آماری استفاده شده در تحقیق باشد.

 

روش های اماری

روش‌های آماری خاصی که برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌شود، شرح دهید. برای همه اصطلاحات و نمادهای آماری تعاریف واضح ارائه دهید. هنگام گزارش P value، مقدار دقیق را درج کنید و از استفاده از مقدار کمتر از 0.05 یا 0.001 خودداری کنید.

نتایج

بخش نتایج باید داده‌ها را به صورت متن، جدول و تصویر نمایش دهد که به ترتیب منطقی سازماندهی شده باشند. جداول و شکل‌ها باید در صورت لزوم درج شوند، اما محتوای آن‌ها در متن تکرار نشود. به جای آن، با استفاده از شماره به آن‌ها ارجاع داده شود تا همپوشانی نامطلوب بین جدول، شکل و متن ایجاد نشود..

متن: هنگام توصیف نتایج خود، از زمان گذشته استفاده کرده و فقط داده‌ها را بدون تفسیر یا بحث درباره پیامدهای آن‌ها ارائه دهید. در صورت امکان، از عنوان فرعی برای جداسازی نتایج آزمایش‌های مختلف استفاده کنید. نتایج را براساس اولویت و نباید به ترتیب اجرای آزمایش‌ها گزارش کنید. ارائه واضح، مختصر و دقیق نتایج ضروری است..

جداول: هنگام درج جداول و شکل‌ها در بخش نتایج، از زمان حال برای توصیف آن‌ها استفاده کنید. جداول باید خود توضیح دهنده باشند و هیچ متنی نداشته باشند، با حداکثر ۱۰ ستون و ۲۵ ردیف. آن‌ها را به ترتیب شماره گذاری ، پشت سر هم در ترتیب اولین ارجاع در متن شماره گذاری کنید و برای هر کدام عنوان کوتاه ارائه دهید. اطلاعات توضیح دهنده باید در پانوشت قرار داده شود، نه در عنوان، و از نماد‌های زیر به ترتیب استفاده کنید: *، †، ‡، §، ||، ¶، **، ††، ‡‡. علائم جدول را در پایان متن پس از مأخذ‌ها قرار داده و از تکرار داده‌ها در متن، جداول و نمودارها خودداری کنید.

تصاویر

برای تصاویر، اطمینان حاصل کنید که حجم آن‌ها حداکثر ۱۰۲۴ کیلوبایت باشد و در فرمت های JPEG ، PNG ، TIFF ، BMP ، GIF و PowerPoint با ۳۰۰ dpi یا ۱۸۰۰ ×۱۶۰۰ پیکسل باشند. آن‌ها را براساس نخستین ارجاع آن در متن به ترتیب پیاپی شماره‌گذاری کنید و برش‌بزنید تا بخش‌های اضافی از آن‌ها حذف شود. اگر شامل تصاویر فردی است، مجوز کتبی برای استفاده از آن‌ها بگیرید. عنوان تصویر با حداکثر ۴۰ کلمه با استفاده از اعداد و توضیح هر نماد ، پیکان ، شماره و یا مقیاس داخلی (بزرگنمایی) استفاده شده توضیح داده شود. ، روش رنگ‌آمیزی را مشخص کنید. عنوان تصاویر را پس از منابع در یک صفحه جداگانه تایپ کنید.

بحث

در بخش بحث، بر روی تفسیر یافته های خود و رابطه آن ها با مطالعات قبلی تمرکز کنید. ابتدا با مقایسه نتایج خود با دیگر مطالعات شروع کنید و هر سازگاری یا عدم سازگاری را برجسته کنید. نتیجه ها خود را به ترتیب اهمیت ارائه دهید و از تکرار جزئیات داده های ارائه شده در بخش نتایج اجتناب کنید.

هر گونه تنوع یا شباهت با دیگر مطالعات را بحث کرده و دلایل ممکن هر گونه تفاوت را بیان کنید. محدودیت های مطالعه خود را به طور خلاصه شرح دهید تا به نظر نویسندگان دیدگاه نقدهای محتمل در خصوص ضعف ها مشخص شود. تاکید بر هر جنبه جدید و مهم مطالعه خود و بیان اینکه چگونه نتایج شما نتایج مطالعات قبلی را توسعه می دهد. آیا فرضیه مورد بحث در مقاله شما درست، نادرست یا نامشخص است. اگر نتایج شما مقدماتی است، پژوهش های آینده ای را که باید انجام شود برای پایه گذاری بر کار خود پیشنهاد دهید. در کل، بحث باید خلاصه و مختصری از پیامدهای پژوهش شما ارائه دهد.

 

منابع

این بخش باید تمام منابع ارجاع شده در متن را به ترتیب ظاهر شدن درج کند. برای قالب دهی، دستورالعمل های به نویسندگان و سبک مرجع مجله را رعایت کنید. مراجع را بر اساس اولین ارجاع در متن، پشت سر هم شماره گذاری کنید، نه الفبایی. در متن و جدولها، با پرانتز به منابع ارجاع دهید و سپس علامت نگارش استفاده کنید. نویسندگان باید برای منابع از قالب NLM استفاده کنند که در مثال های زیر نشان داده شده است. مقالات اصلی نباید بیش از 40 مرجع، گزارش های کوتاه باید حداکثر دارای ۱۵ مرجع و گزارش های موردی باید حداکثر دارای ۸ مرجع باشند. اگر یک مرجع بیش از شش نویسنده دارد، شش نویسنده اول را لیست کرده و بعد "et al." را قید کنید. با استفاده از ابزار مانند CrossRef، اطمینان حاصل کنید که تمام پیوندهای آنلاین صحیح هستند. برای انواع مراجع دیگر، به راهنمایی های ICMJE مراجعه کنید (http://www.icmje.org یا   http://www.nlm.nih.gov/bsd/uniform_requirements.html).

انواع منابع که به طور معمول ارجاع می شوند در زیر آمده است:

- مقاله مجله: نویسنده (ها). عنوان مقاله. نام مجله. سال؛ جلد (شماره): شماره صفحات.

- کتاب: نویسنده (ها). عنوان کتاب. ویرایش (در صورت وجود). محل انتشار: ناشر؛ سال.

- فصل کتاب: نویسنده (ها). عنوان فصل. در: ویراستار (ها). عنوان کتاب. ویرایش (در صورت وجود). محل انتشار: ناشر؛ سال. شماره صفحات.

- وبسایت: نویسنده یا سازمان. عنوان صفحه وب. نام وب سایت. URL. تاریخ انتشار یا به روز رسانی (در صورت وجود). تاریخ دسترسی.

 

Article:

 1. Standard journal article:

Sharifiyan F, Mirjalili S A, Fazilati M, Poorazizi E, Habibollahi S. Cytotoxic effect of hydro-alcoholic extract of pomegranate (Punica granatum L.) flowers and isolated ursolic acid on B16f10 melanoma cells. J Med Plants 2020; 19:177-191.

 1. Article not in English:

Taebpour M, Majdizadeh M, Haghiralsadat BF. Fabrication and characterization of liposomal nanoparticles containing hydroalcoholic extract of Artemisia absintium and its toxicity on MCF-7 breast cancer cell line. Iranian Quarterly Journal of Breast Disease 2021;14:64-77.[Persian].

 1. Organization as author:

The Cardiac Society of Australia and New Zealand. Clinical exercise stress testing. Safety and performance guidelines. Med Aust 1996;164:282-4.

 1. Anonymous author

Anonymous. (). Food safety shake-up needed in the USA. The Lancet, 2010:375(9732), 2122

 1. Issue with supplement:

Bill, C., & Ahn, J. Integrating emergency care with population health. Western Journal of Emergency Medicine, 2015: 16(4.1, Suppl.), S14-S16. 

 1. In press:

Pourmand, D., Veisi-Raygani, A., Bahrehmand, F., Asadi, S. The Association between Apolipoprotein E Genotypes and Serum Malondialdehyde Level with End-Stage Renal Disease. Iranian Journal of Medical Sciences, In press 2023.

 1. Journal article in electronic format:

Christina Gish Hill, “’General Miles Put Us Here’: Northern Cheyenne Military Alliance and Sovereign Territorial Rights,” American Indian Quarterly 37, no. 4 (Fall 2013): 355, http://ehis.ebscohost.com/ehost/detail?sid=1d11d977-389e-4b0c-840d-dbf22d04827f%40sessionmgr4005&vid=18&hid=106&bdata=JnNpdGU9ZWhvc3QtbGl2ZSZzY29wZT1zaXRl#db=ahl&AN=90230474.

Book:

 1. Personal author (s):

Norman IJ, Redfern SJ, editors. Mental health care for elderly people. New York: Church Lvingston;1996.

 1. Books not in English:

Shariati M, Dadgari A, editors. Study guide: Preparation and its application in medical education. Tehran: Hayyan press;2007.[Persian].

 1. Organization as author or publisher:

National Fire Protection Association.  Fundamentals of firefighting skills (2nd ed.). Jones and Bartlett;2009

 1. Chapter in book:

Gharravi, A.M., Gholami, M.R., Azandeh, S., Haider, K.H.  Stem Cell for Cartilage Repair. In: Haider, K.H. (eds) Handbook of Stem Cell Therapy. Springer, Singapore. 2022.p.349-382

 

Dissertations:

Zambrano-Vazquez, L. (2016). The interaction of state and trait worry on response monitoring in those with worry and obsessive-compulsive symptoms [Doctoral dissertation, University of Arizona]. UA Campus Repository. 2016

Conference:

 1. Conference paper:

Jang, S. Deconstructing the opposition of natural/arbitrary in Coleridge’s theory of language [Paper presentation]. NASSR .2019, August 8–11)Romantic Elements, Chicago, IL, United States.

 1. Conference proceedings:

Elgafy, A., & Lafdi, K. Nanoparticles and fiber walls interactions during nanocomposites fabrication. Journal of Scientific Conference Proceedings, 2010.2(1), 15–23

Web Site:

Caulfield, J. How to Cite a Website in APA Style | Format & Examples. Scribbr. Retrieved March 20, 2023, from https://www.scribbr.com/apa-examples/website/

 

 

فرایند داوری

فرایند اوری مقاله  یک بخش اساسی در انتشار پژوهش است. اهداف اصلی آن تعیین این  مورد است که آیا مقاله ارسالی در دامنه اهداف مجله قرار دارد و آیا موضوع پژوهش به وضوح صورت گرفته است.

 

داوران

KNH•، از  نویسندگان در نامه ای درخواست می کند که فهرستی از داوران  متخصص را در اختیار بگذارند. لطفا نام ، وابستگی و آدرس ایمیل تا پنج داور بالقوه را ارائه دهید.

 • داوران مناسب باید دانش مربوط به موضوع را داشته باشند اما هیچ ارتباط نزدیکی با هیچ یک از نویسندگان نداشته باشند.
 • داوران باید از مؤسسات دیگری به غیر موسسه نویسندگان و احتمالاً از کشورهای دیگر باشند. ویراستاران مجله ممکن است با داوران پیشنهادی تماس بگیرند یا نگیرند.

 

داوری مقالات

ما در برابر مقالاتی که به دستورالعملهای فوق الذکر پایبند هستند ، یک فرآیند بررسی چهار مرحله ای را دنبال می کنیم: ارزیابی مقاله پژوهشی با بررسی داخلی همراه با همه نویسندگان برای بررسي هر گونه خطا آغاز می شود. پس از ارسال، داوران خارجی مستقل، کیفیت، دقت و کامل بودن مقاله را بر اساس معیارهای مجله ارزیابی می کنند. بازخورد آنها ممکن است منجر به پذیرش، رد یا درخواست اصلاحات شود. ویراستار با در نظر گرفتن نظرات داوران در مورد مقاله تصمیم نهایی را می گیرد.

مرحله 1(داوري داخلي) : متخصصان امار و بررسی کنندگان داخلی همراه با نويسندگان مقالات را برای هرگونه نقص متدولوژي ، قالب و پایبندی به دستورالعملهای مجله مورد ارزیابی قرار می دهند.

مرحله 2: یک ویراستار بر اساس حوزه مقاله انتخاب می شود و یک کد ارسال برای تمام مکاتبات آینده تخصیص داده می شود.

مرحله 3 (داوري خارجي) : مقالات یک داوری نهایی دو سوکور توسط حداقل دو داور بی نام (خارجي از اديتوريال بورد) انتخاب شده توسط هیئت تحریریه را تجربه می کنند. نظرات داوران با نویسندگان که به همراه نظرات داوران پاسخ می دهند ، به اشتراک گذاشته می شوند. ویراستار این پاسخ ها را ارزیابی می کند.

مرحله 4: سردبیر تصمیم نهایی درباره پذیرش ، رد یا درخواست تغییرات در مقالات را می گیرد. نویسنده مسوول به زودی از این تصمیم مطلع می شود. اگر مقاله معیارهای ما را برآورده کند ، برنامه ریزی برای چاپ در شماره بعدی مجله صورت می گیرد.

 

پس از داوری

بعد از اطلاع رسانی به نویسنده مسوول در خصوص نیاز به بازبینی، وی باید به مهلت تعیین شده برای ارسال بازبینی اولیه پایبند باشد. برای اطمینان از موفقیت فرآیند بازبینی، نویسندگان باید با دقت نظرات داوران را مطالعه کرده و به آن‌ها پاسخ دهند و هر یک از نکات را در فایل متن مورد بحث آدرس دهند. سپس متن باید براساس نظرات داوران ، با زیرخط کشیدن یا استفاده از رنگ‌های متفاوت، ویرایش شود. نویسندگان باید دو فایل را آنلاین ارسال کنند: متن بازبینی شده و یک قالب پاسخ که شامل توضیحات نقطه به نقطه در خصوص نظرات داوران است. هنگام ارسال مجدد متن، همکاران باید از صفحه "ارسال بازبینی" سایت استفاده کرده و اطمینان حاصل کنند که تمام تغییرات به عنوان متن رنگی در مقاله مشخص شده‌اند.

پس از پذیرش

بررسی نهایی:

نویسنده مربوطه قبل از انتشار، متن مقاله را برای بررسی نهایی دریافت خواهد کرد. هر گونه اصلاحات یا نظرات سردبیر باید به طور واضح علامت گذاری شده و به دفتر مجله فوراً ارسال شود.

 

اخلاق چاپ

 

اصول اخلاقی انتشار

مجله JKH در تلاش است که اصول اخلاقی و الحاق به دستورالعمل های پیشنهادی توسط کمیته اخلاق نشر ویرایشگران و کمیته بین‌المللی ویرایشگران مجلات پزشکی (ICMJE) را رعایت کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دستورالعمل ها، لطفا به وب سایت COPE و ICMJE مراجعه کنید (http://www.icmje.org/#privacy). همچنین، هر گونه تحقیق مرتبط با موضوعات انسانی یا حیوانی باید با اصول اعلامیه هلسینکی رعایت شود (https://www.wma.net/policies-post/wma-declaration-of-helsinki-ethical-principles-for-medical-research-involving-human-subjects/).


ثبت کارآزمایی بالینی

مجله JKH نویسندگان را ملزم به انتشار آزمایشات بالینی می‌کند که با یک کارآزمایی بالینی ملی یا بین‌المللی ثبت شده است. جزئیات ثبت باید توسط نویسندگان ارائه شود.

 • رضایتنامه:

رضایتنامه با آگاهی یک فرآیند پیوسته است که قبل از هرگونه فرآیند مربوط به آزمایش بالینی باید انجام شود. طبق دستورالعمل ICMJE، بیماران یا شرکت کنندگان در تحقیقات دارای حق خصوصی هستند که بدون موافقت با آگاهی آنان نباید نقض شود. بیمار باید صلاحیت برای تصمیم در خصوص انجام پروسه داشته باشد. بنابراین، مجله JKH اطلاعات شناسایی شده، از جمله نام، یا شماره بیمارستان را بدون موافقت کتبی چاپ نمی کند. همچنین، تمام بیماران و شرکت کنندگان در تحقیق باید به طور کامل از اهداف مطالعه و هر گونه عوارض جانبی داروها و مداخلات مطلع شوند. موافقت کتبی شرکت کنندگان یا سرپرستان قانونی آن‌ها برای هر گونه مطالعه لازم است. اسناد رضایتنامه با آگاهی قبل از استفاده با شرکت کنندگان آزمایش توسط یک کمیته اخلاق دانشگاه باید به تصویب کامل برسد و باید حداقل دو  امضا و تاریخ داشته باشد. مجله JKH از حق خود برای درخواست اسناد مربوط استفاده می‌کند.

 

معیار نویسندگی

با توجه به توصیه ‌های جدید ICMJE، "یک نویسنده" به طور کلی شخصی تلقی می‌شود که دارای شرایط زیرباشد:

 1. داشتن مشارکت قابل توجه در طراحی مطالعه یا ایده، یا به دست آوردن داده‌ها، تحلیل و تفسیر داده‌ها.
 2. نگارش مقاله یا بازبینی آن برای محتوای مهم فکری.
 3. تأیید نهایی نسخه قابل انتشار.

موافقت جهت قبول مسئوليت براي تمام جوانب كار براي اطمينان از دقت يا درستي تمام قسمت‌هاي مقاله4 .  

ترتيب اسامي نويسندگان بايد براساس ميزان مشاركت آنان در مطالعه و نوشتن مقاله باشد. تنها تا قبل از انتشار مقاله تغيير ترتيب اسامي نويسندگان با موافقت كليه آنها امكانپذير است.

تمام نویسندگان باید با سیاست‌های مجله در خصوص تعارض منافع انطباق داشته باشند. در مقالات، تنها یک نویسنده مسوول برای مجله قابل قبول است و جزئیات هرگونه مشارکت بایستی در بخش مشارکت کنندگان یا سپاسگزاری در پایان مقاله  آمده باشد. ترتیب ذکر مشارکت کنندگان باید بر اساس میزان مشارکت آن‌ها در تحقیقات و نگارش مقاله تعیین شود. ترتیب چیدمان، بدون کتبی و نوشته نبرده توسط همه مشارکت‌کنندگان تغییر نخواهد کرد.

قبل از ارسال مقاله به JKH، لیست نویسندگان و ترتیب آن‌ها باید توسط تمام نویسندگان و مشارکت‌کنندگان تایید شود و توافق‌نامه در خصوص نویسنده مسوول برای تماس تأیید شود.

 

 • تعارض منافع

هنگام ارسال مقاله به JKH، نویسندگان باید تمام تعارضات منافع مالی و غیرمالی محتمل را که هم آن‌ها و هم کارفرما و یا حامی آن‌ها ممکن است با سایر سازمان‌ها یا افراد داشته باشند و می‌تواند به تحقیق آن‌ها تأثیر بگذارد، به‌صورت کامل اعلام کنند. این اطلاعات می‌تواند در نامه ارسال مقاله یا در فرم ارسال مقاله در سیستم داوری انلاین  مجله اورده  شود. نویسنده مسسول  باید  تایید  کند که دارد که همهنویسندگان دارای هرگونه تعارضی هستند یا خیر. در صورت عدم وجود تعارضات منافع برای گزارش، نویسندگان باید در مقاله خود بیان کنند. نقص در اعلام تعارض منافع با انتشار بیانیه باشد که نویسندگان هیچ تعارضات منافع محتملی ندارند.. به طور طبیعی، وجود تعارض منافع ممکن است در هنگامی که یک نویسنده، داور یا ویراستار روابط شخصی یا مالی دارند که می‌تواند اقدامات آن‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، به وجود آید. هر گونه رابطه ممکن نیز به عنوان تعارض منافع اعلام شود. . به‌عنوان مثال، دسترسی به داروها، تجهیزات، مخازن داده‌ای و منابع بایگانی وجود دارد. حفظ شفافیت درباره تعارضات منافع محتمل امری حیاتی برای تضمین صداقت و قابل اعتماد بودن مطالعات منتشرشده است.

 

سرقت ادبي

برای تضمین صحت تحقیقات منتشرشده، JKH از تمام نویسندگان خود می‌خواهد که مطالب خود را از سرقت ادبي پاک سازند. به نویسندگان قویاً توصیه می‌شود که پیش از ارسال کار خود از نرم‌افزار تشخیص ا سرقت ادبي استفاده کنند. ویراستاران در JKH از نرم‌افزارهای Grammarly و iThenticate برای بررسی منابع به منظور پیگیری  از سرقت ادبي استفاده می‌کنند. هرگونه مقاله شامل اسناد کپی شده توسط هیچ وجه پذیرفته نمی شود و در صورت وجود شواهد مناسب از سرقت ادبي ، مبانی COPE رعایت می‌شود. نویسندگان مسئول هستند است که اطمینان دهند که کارشان به صورت کامل اصلی بوده و شباهت مقاله آن‌ها کمتر از ۱۰٪ است و

همچنین، هر مرجع شناسایی شده باید دارای حداکثر شباهت 1% باشد. هیچگونه شباهت متنی بیشتر از 10% پذیرفته نمی‌شود.

حقوق کپی‌رایت

تمام محتوای مجله JKH مختص استفاده شخصی غیرتجاری شماست. شما می‌توانید محتوای موجود در این مجله را با داشتن مجوز کتبی تغییر، کپی، توزیع، انتقال، نمایش یا انتشار دهید.

 • سوء رفتار اخلاقی

مجله JKH به شدت از  انتشار مقاله‌هایی که در آنها سوء رفتار عملي مانند سرقت علمي و  پژوهشی از جمله کپی‌برداری، مدیریت استناد و تقلب/ ساخت در داده‌ها، جلوگیری می کند. در صورت مواجه با چنين مواردي در مورد مقالات منتشر شده، JKH براساس راهنماي COPE براي رسيدگي  به اين ادعا عمل مي‌كند. بدین منظور، اگر سوء رفتار اخلاقی انجام شده باشد، JKH هیچ‌گونه مقاله‌ای را منتشر نمی‌کند و به حفظ بالاترین استانداردهای اخلاقی علمی متعهد است.

 • هزینه صفحه

اين مجله جهت انتشار مقاله هزينه‌اي دريافت نمي‌كند. هزينه چاپ:

 

 

چک‌لیست آماده‌سازی برای ارسال مقاله

پیش از آغاز فرایند ارسال مقاله باید ضمن مطالعه دقیق موارد خواسته‌شده زیر، لحاظ شدن تک‌تک موارد را تایید کنید.

 • مقاله ارسال شده قبلا چاپ نشده و هم اکنون تحت بررسی برای چاپ نیست. درغیر این صورت توضیحی برای آن در قسمت نامه نویسنده ضمیمه است.
 • فایل ارسال مقاله به قالب OpenOffice, Microsoft Word, RTF, یا WordPerfect میباشد.
 • فاصله سطور در متن مقاله تک فاصله ای است ، فونت 12 در صورت لزوم از فونت ایتالیک بجای زیرخط دار استفاده شده است ، تمام تصاویر و نمودارها و جداول در خود متن در محل مناسب نه در انتها میباشد.
 • متن مقاله بر طبق اصول مقاله نویسی و مرجع نگاری راهنمای نویسندگان میباشد که در قسمت در باره مجله یافت میشود.
 • حتی المقدور لینک مراجع در متن ارائه شده است. و URLs آماده کلیک کردن است
 • جهت كارشناسي مقاله دستورالعمل لازم جهت كارشناسي محرمانه رعايت شده است
 • فرم تعهدنامه نويسندگان را از قسمت براي نويسندگان دانلود و تكميل نموده ام تا در مراحل بعدي باركذاري كنم.

بیانیه محرمانگی

نام ها و ایمیل های وارد شده در این سایت مجله فقط به منظور بیان شده بکار میرود و در دسترس هیچ شخص یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.